Sale!

MAIN DIVIDE SAUVIGNON BLANC, MARLBOROUGH, 2008

1,160.00 ден 890.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Ова вино потекнува од долината Waipara, регионот на заливот Pegasus Bay, Нов Зеланд. Направено од свежо грозје по чиста, сува постапка по koja Марлборо (Marlborough) е познато. Виното покажува карактеристики на тропски овошја со елементи на пасифлора, манго, по-по, во присуство на зрел огрозд и карактеристична црта на хербален комплекс од суви билки.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Сувињон Блан

Странски Винарии

Main Divide

Земја

Нов Зеланд

Регион

Canterbury, Waipara Valley

Стил

Лесно и Свежо (Бело)

Берба

2008

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “MAIN DIVIDE SAUVIGNON BLANC, MARLBOROUGH, 2008”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *