MAZZEI, TENUTA BELGUARDO 2005 MARREMA TOSCANA ROSSO 0.75L

1.900 ден

Out of stock

SKU: 010000000036 Категории: ,

Ова вино е Каберне Совињон со мал процент на Каберне Фран сортите грозје.

Моќно и елегантно, е најважното „Кру”* на овој посед, максимално изразно.

* – трет највисок степен на класификација на вина од 1885, според кои се делат вината во Медок регионоот на Бордо.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Странски Винарии:

,

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MAZZEI, TENUTA BELGUARDO 2005 MARREMA TOSCANA ROSSO 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *