MILEV WINERY, VIRGO MERLOT 0.75L

380 ден

SKU: MILEVMER Категории: ,

Нашето Мерло е сакано за силните вкусови на зрела цреша, еластичните танини и чоколадниот финиш со малку ванила. Избалансирано, средно тело, овошен карактер, лесни танини и мек финиш. Ова е одлично вино за секоја маса, бидејќи се поклопува со широк спектар на храна.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO MERLOT 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *