OLD SCHOOL WINERY, R’KACITELI, 0.75L

490 ден

SKU: ОЛДСКУЛРК Категории: ,

Регион: Велешки регион, Отовица, Повардарие
Сорта на грозје : Р’кацители
Боја: Жолто-зеленикава
Арома : банана, диња, цвет од липа
Алкохол – % : 14

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SCHOOL WINERY, R’KACITELI, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *