OLD SCHOOL WINERY, TEMJANIKA, 0.75L

430 ден

SKU: ОЛДСКУЛТЕМЈ Категории: ,

Регион: Велешки регион, Отовица, Повардарие
Сорта на грозје : Темјаника
Боја: Светло зеленкасто – жолта
Арома : бели цветови, босилек, мед

Алкохол – % : 12.0

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SCHOOL WINERY, TEMJANIKA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *