OLD SSCHOOL WINERY, ROSÉ CARMEN, 0.75L

410 ден

Категории: ,

Розе Кармен-Суво вино од сортата Каберне Совињон.
Со полно тело и изразени минерални ноти ,свежи киселини, ароми на џем од диви јагоди и 13,5% алкохол.
Храната што се совпаѓа со Розе вклучува лосос, меки сирења, морски плодови, овошје како диња или јагоди и многу видови слатки.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SSCHOOL WINERY, ROSÉ CARMEN, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *