PARAGON WINERY, ITALIAN RIESLING, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Бело суво вино од селектирано грозје Италијански Ризлинг-Грашевина одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Лозово.Свежо и хармонично вино со комплексна овошна и хербална арома ,со нежен и овошен завршеток. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување на сите видови салати и бело месо. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-12.5 %vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, ITALIAN RIESLING, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *