PARAGON WINERY, MERLOT & CABERNET SAUVIGNON & VRANEC 2020, 0.75L

310 ден

Категории: ,

Ова исклучително црвено вино е произведено од сопствени лозови насади во Лозово. Рачно изработено по традиционални методи што резултира во комплексно вино со овошен акцент кое открива интезивни ароми на боровинки, диви плодови од капини и слоеви темно чоколадо

Се препорачува за јадење со месо, како што се јагнешко, свинско или телешки стекови

Се сервира на температура од 15-17 C

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, MERLOT & CABERNET SAUVIGNON & VRANEC 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *