PARAGON WINERY, ROSE, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Розе вино од селектирано грозје Каберне Совињон одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Црнилиште.Светло обоено Розе кое се карактеризира со мирис на јагоди и малини ,свежи киселини и долг овошен после вкус. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување на сите видови сирења,тестенини,риба и морски плодови. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-13.5 %vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, ROSE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *