PARAGON WINERY, TEMJANIKA, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Бело суво вино од сортата на грозје Темјаника одгледана во Тиквешкиот вински регион.Нежно и елегантно вино со арома на бели цветови и жолти плодови,мускатен и долг после вкус.Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување со десерти. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-12.5 %vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, TEMJANIKA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *