PILLITTERI, CARRETTO VIDAL ICEWINE 2015, 0.375ML

2.160 ден

SKU: CAPI72 Категории: ,

Фантастично слатко вино од канадските Pillitteri Estates, направено од грозје од сортата Видал, кое се бере додека е замрзнато. Овие ладни мали развратници произведуваат интензивно сладок и вкусен сок, спакуван со ароми од мед, цитрусно и тропско овошје. Одлично како аперитив, или можеби во придружба на богат, чоколаден десерт.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PILLITTERI, CARRETTO VIDAL ICEWINE 2015, 0.375ML”

Your email address will not be published. Required fields are marked *