POPOV WINERY, GRAND CUVÉE RESERVA 2017, 0.75L

1.450 ден

SKU: ПОПОВ КУВЕ ГР Категории: ,

Oвој бленд од Мерло, Каберне Совињон и Вранец се карактеризира со темни нијанси на виолетово црвена боја. Зрнести овошја како грозје, капини, сливи, комплексни ароми на каранфилче, цимет и тутун развиени од 30 месечното зреење во Македонски и Француски барик.

Начин на сервирање: На 16-18°C со јагнешко месо, говедски стек, чорба со црвено месо, моќно сирење.

Алкохол: 13,6%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

, ,

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, GRAND CUVÉE RESERVA 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *