POPOV WINERY, CHARDONNAY GRAND REZERVA 2019, 0.75L

1.440 ден

Категории: ,

Ова 100% Шардоне од Винарија Попов има светло жолта боја. 12 месечното зреење на ‘sur lie’ метод ни доловува присуство на ванила комплементирано со ароми на сува праска и цитрусни овошја.

Се служи на температура од 12-14C степени, со риба, месо на скара со печурки, чедар сирење.

Алкохол: 14.5%

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

% алкохол:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, CHARDONNAY GRAND REZERVA 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *