POPOV WINERY, DOMAINE VRSHNIK 2021, 0.75L

820 ден

SKU: ПОПОВ ВРШНИК Категории: ,

Овој бленд од Шардоне, Сoвињон Бланк и Траминер има зеленикаво жолта боја. Комплексните ароми на овошја и цитрусни овошја се надополнуваат со цветни нијанси. Устата чувствува топла минерална структура надополнета со цитрусни ноти. Претставува вино со прекрасна структура и пријатен и долг послевкус. Има прекрасна структура и пријатно и долго уживање, зреено  помалку од два месеци на sur lie метод.

Предлог на служење: На 10-12°C со риба на скара, пилешко, свинско или тестенини во крем сос, Цезар или пилешка салата.

Алкохол: 14,3%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

, ,

Берба:
Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, DOMAINE VRSHNIK 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *