POPOV WINERY, MERLOT GRAND RESERVE 2011, 0.75L

1.440 ден

SKU: ПОПОВ МЕРЛО ГР Категории: , ,

Ова вино е направено од 100% сортата Мерло. Има рубин црвена боја, пријатни ароми на шумски овошја како капина и боровинка, грозје и сливи. На вкус можеме да осетиме црно зрнесто овошје, печен бадем и ванила, ароми кои произлегуваат од 24 месечното зреење во нови Француски и Американски барик.

Начин на сервирање: На 16-18°C со стек на скара, печено говедско или печено јагне, печена патка.

Алкохол: 14%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, MERLOT GRAND RESERVE 2011, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *