POPOV WINERY, MERLOT RESERVE 2008, 0.75L

450 ден

Out of stock

SKU: ПОПОВ МЕРЛО Категории: ,

Ова вино е направено 100% од сортата Мерло. Рубин црвената боја открива ароми на шумски овошја како капина, боровница и шипинка. Во вкусот се осеќа печен бадем и ванила комплементирани со црно зрнесто овошје. Ова вино е зреено 24 месеци во Француски и Американски барик, самиот процес на зреење развива нежно зрели танини и долготраен послевкус.

Начин на сервирање: На 16-18°C со стек на скара, печено говедско или печено јагне, печена патка.

Алкохол: 14,1%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, MERLOT RESERVE 2008, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *