POPOV WINERY, CABERNET SAUVIGNON RESERVE 2017, 0.75L

860 ден

SKU: ПОПОВ КАБЕРНЕ С. Категории: ,

Ова вино има рубин  црвена боја карактерична за сортата Каберне Совињон. Богатство од овошни  и зачински ароми како црна слива, боровинка, капина, цимет, каранфилче и пријатни хербални ноти како мента.
На вкус виното е богато и полно со развиени џемасти ноти. 24 месечното зреење во барик допринесува за меко и добро балансирано вино со пријатен послевкус.

Се служи на температура од 16-18°C со стек на скара, говедско или јагнешко месо, Чедар или Гауда сирење.

Алкохол: 14,25%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, CABERNET SAUVIGNON RESERVE 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *