POPOV WINERY, VRANEC RESERVE 2015, 0.75L

720 ден

Категории: ,

Ова вино е направено 100% од сортата Вранец. Има темни нијанси на виолетова боја, што е и карактеристично за самата сорта. Има карактерни ароми на коскeсти овошја и грозје.
Во вкусот доминираат џемасти ароми на црна слива, капина и пријатни ноти на темно чоколадо и мента. Зреено во барик 24 месеци, виното се карактеризира со богата структура и пријатни танини.

Начин на сервирање: На 16-18° со црвено месо на скара, зачинети кинески јадења, печена патка, свинско месо.

Алкохол: 13.5%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, VRANEC RESERVE 2015, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *