PUKLAVEC WINERY, CHARDONNAY 7 NUMBERS. 0.75L

620 ден

6 in stock

SKU: 3830001602272 Категории: ,

Ова е шардоне со полно тело со вкусови од праска, диња, зрели жолти плодови и созреани дабови ноти со допир на ванила. По зреење од десет месеци во 500 литри буриња ова вино нуди мекост, свежина и интензивен сортен карактер.

Уживајте со: Оди совршено со печено месо – јагнешко или козјо и придружни јадења со путер. Температура на сервирање: 10 – 15 °C.
Може да се чува 10 години

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Странски Винарии:
Земја:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, CHARDONNAY 7 NUMBERS. 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *