PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION SAUVIGNON BLANC, 0.75L

620 ден

Категории: ,

Ова уникатно пенливо вино е направено од Sauvignon Blanc и произведено според методот Charmat. Ова е многу освежително вино, со карактеристични ароми на грозд, зелен пипер и цитрус. Уживајте во овој Совињон Блан во секое време, на секое место, со секого!

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION SAUVIGNON BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *