PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION-SEC, 0.75L

620 ден

3 in stock

Сек пенливото вино се произведува според процесот на шармат од сортите Пино Блан и Шардоне. Тоа е живо пенливо вино со цвет кој потсетува на цитрус и жолто овошје, со цветни ноти и бадеми.

Дополнителни Информации

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION-SEC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *