PUKLAVEC WINERY, MERLOT INSTINCT PREMIUM 2019, 0.75L

450 ден

SKU: 3830001602319 Категории: ,

Мерло е суво, црвено вино со темнa рубин боja, зрее во овални дрвени буриња. Мирисот е сложен, а во него доминира црвено бобинкасто овошје со нота на ванила и чоколади. Во устата виното убаво се развива, избалансирано е, елегантно и заокружено со нежни танини.

Уживајте со: пилешко и мисирка, печенa патка и говедско месо.

Температура на сервирање: 15-18°C.
Процес на производство: долгa матерација, ферментација во во буриња од не’рѓосувачки челик, созревање во во дабови буриња 12 месеци

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, MERLOT INSTINCT PREMIUM 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *