PUKLAVEC WINERY, MERLOT INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L

590 ден

2 in stock

SKU: PUKLAVECSPI Категории: ,

Суво црвено вино со длабока боја на рубин. Има сложен и зрел мирис со овошен и пикантен карактер. Нијанси на темно чоколадо, кафе и нане со богат вкус. Танините се меки и елегантнo заокружени.

Уживајте со: стек, јагнешко и месо на скара.
Температура на сервирање: 15-18°C.
Процес на производство: Селективна берба, долга мацерација, ферментација во буриња од нерѓосувачки челик, 12-месечно созревање во француски буриња и Американски даб. Рачно берење

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, MERLOT INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *