PUKLAVEC WINERY, MUSCAT SPARKLING WINE, 0.75L

600 ден

SKU: PUKLAVECMP Категории: ,

Мускатното пенливо вино е чест избор на љубителите на послатки, ароматични, тренди пенливи вина. Грозјето е одгледано на врвните локации Михаловци, Литмерк и Смолика, на природен начин. Се произведува според процесот на шармат од сортата мускат оттонел. Тоа е полесно, живо, освежително пенливо вино со остаток на шеќер што шармира со својот карактеристичен цвет мускат.

Уживајте со: Го нудиме како аперитив или самостојно.
Температура на сервирање: 6-8 °C,
најдобро да се пие младо.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, MUSCAT SPARKLING WINE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *