PUKLAVEC WINERY, ROSE JERUZALEM ORMOZ 0.75L

600 ден

SKU: 3830001606768 Категории: ,

Нежно росно вино Пино Ноар се одликува со својата жива свежина и елегантна структура. Во устата не воодушевува со типичните ароми на јагоди, брусница и зачини. Како создаден за дружење со пријателите и долги женски разговори.

Уживајте со: Идеален додаток на јадења како јастог, бело месо, сирења и салати.
Температура на сервирање: 10-12°C

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Странски Винарии:
Земја:
Достапни волумени:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, ROSE JERUZALEM ORMOZ 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *