PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON JERUZALEM ORMOZ 0.75L

440 ден

SKU: PUKLAVECSB Категории: ,

Сортен карактеристичен и типичен Совињон – вистинска класика од Jeрузалемските планини. Грозјето се одгледуваше на најдобрите локации Ког, Вински Врх и Мали Бребровник, на начин пријателски настроен кон природата. Совињон е со средно тело, минерален и свеж. Се карактеризира со интензивен сортен цвет, во кој се испреплетуваат аромите на цариградско грозде, цитрус, бозел и страст.

Уживајте со: Го нудиме со морска храна, риба, салати и јадења од аспарагус. Температура на сервирање: 10-12°C,
најдобро да се пие младио.

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON JERUZALEM ORMOZ 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *