PUKLAVEC WINERY, VRANEC INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L

590 ден

SKU: 3830078700178 Категории: , ,

Суво црвено вино со длабока боја на рубин, речиси црна. Има сложен и зрел мирис со овошен карактер. Нијанси на црни сливи, цреши и боровинки со многу богат со вкус. Танините се меки и елегантно заокружени.

Уживајте со: говедски стек, масни сирења и месо на скара.
Температура на сервирање: 15-18°C.
Процес на производство: Селективна берба, долга мацерација, ферментација во буриња од нерѓосувачки челик, 12-месечно созревање во француски буриња и Американски даб.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, VRANEC INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *