RIEDEL, WINEWINGS PINOT NOIR/ NEBBIOLO GLASS

1.040 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

11 in stock

SKU: 9006206531141 Категории: ,

Чашата за Пино Ноар е совршена за светло-црвени вина со висока киселост и умерен танин. Оваа чаша ги потенцира богатите ликови со плод, ја смирува високата киселост на виното и ги фаќа сите нијанси на аромата на виното. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, WINEWINGS PINOT NOIR/ NEBBIOLO GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *