RIEDEL, WINEWINGS RIESLING SINGLE PACK GLASS

830 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206531134 Категории: ,

Чашата за Ризлинг е совршена за балансирање на висока киселост и преостанат шеќер на бели вина со овошје. Оваа чаша помага да се балансираат свежите карактери и високите минерални компоненти на овој стил на вино, потенцирајќи ги прекрасните овошни ароми. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, WINEWINGS RIESLING SINGLE PACK GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *