SANDARA, WHITE SPARKLING, 0.75L

420 ден

Категории: ,

Совршен микс на сочни летни плодови, со нагласена арома на манго и цитрус. Нежните меурчиња ја истакнуваат нејзината свежина, уникатен карактер и доминантет вкус. Одличен пијалок за уживање за време на закуска, после работа, сами или со пријатели.Вашите непца ќе уживаат во овошната пенливост со ноти на праска, цитрус и ананас.

Алкохол: 7,5% VOL

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SANDARA, WHITE SPARKLING, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *