SKOVIN, KRATOSIJA 2019, 0.75L

720 ден

Виното се одликува со темна, скоро непроѕирна, рубинова црвена боја, проткаена со виолетови нијанси. Мирисните ароми се ароми на презреана вишна, на џем од црни сливи и зрело бобесто овошје. Одлична комбинација се традиционалните македонски јадења, како турлитава, јанија, сарма. Исто така и печењата од свинско, телешко и јагнешко месо во комбинација со зачинети сосови. Се служи на температура 18 – 20°C

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SKOVIN, KRATOSIJA 2019, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *