STOBI WINERY, CHARDONNAY 0.75L

390 ден

SKU: ВИНО ШАРДОНЕ Категории: , ,

Препознатлива жолтеникаво-зеленкаста боја, со комплексна и заводлива арома на егзотично овошје, јаболко и праска, проткаена со тонови од багремов цвет. Долготраен и постојан вкус, глицеролски благ, мек, со овошни и зачинети нијанси.

Најдобро е да се служи на 10-12°C како аперитив со бели меса, риба, морска храна, зелени салати, сирења.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, CHARDONNAY 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *