STOBI WINERY, R`KACITELI 0.75L

250 ден

SKU: ВИНО РКАЦИТЕЛИ Категории: , ,

Прекрасна жолто-зелена боја, со комплексна, предизвикувачка арома на јаболка, круша, кајсија, праска и дискретна арома на цвет од липа. Вкусот е мек и долготраен, сладок, киселкаво-свеж и заокружен.

Најдобро е да се служи на 8-10°C со неутрално сирење, пршута, бело месо, зелени салати

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, R`KACITELI 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *