STOBI WINERY, AMINTA 0.75L

2.000 ден

Out of stock

SKU: ВИНО АМИНТА Категории: , ,

Куве од Вранец, Мерло и Каберне Совињон со интензивна темна рубин боја и арома на мали црвени бобинки. Силниот рустичен Вранец е елегатно скротен од мекото Мерло, надополнет од деликатниот Каберне Совињон. Меко и концентрирано, засилено со растителни ноти.

Најдобро е да се служи на 15-17оC со зрело галичко сирење, пршута, дивеч, печено телешко, јагнешко, свинско и деликатесни македонски тави.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, AMINTA 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *