STOBI WINERY, STOBI CUVEE WHITE 2021, 0.75L

530 ден

SKU: ВИНО СТОБИ КУВЕ Категории: ,

Кувé од Жилавка, Жупљанка, Ризлинг, Шардоне, Мускат Отонел. Силен, кристален, жолто-зеленикав отсјај. Ароматична овошна зачинета симфонија со цитрусни ноти и бело овошје. Вкусот е мек, исполнет, гладок, сладок со долг, свеж и мистичен финиш.

Најдобро е да се служи на 8-10°C со риба, морска храна, бело месо и зачинети сирења.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, , , ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, STOBI CUVEE WHITE 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *