TENUTA SANT’ANNA, ROSATO TREVENEZIE, 0.75L

530 ден

Розе вино кое нуди свежи и овошни мириси, прилагодени на летните јадења како што се салати, сирења, тестенини и салати од ориз. Tenuta Sant’Anna Rosato IGT Trevenezie е совршен придружник за семејни вечери со гурманска пица или класична тестенина со домат и босилек.

Сорта : Пино Неро

Алкохол 12%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TENUTA SANT’ANNA, ROSATO TREVENEZIE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *