TERRA SERENA PROSECCO DOC TREVISO BRUT, 0.75L

420 ден

Out of stock

Категории: ,

Одличен аперитив, произведен од сортата Glera (85%) и останатите 15% се бленд од Chardonnay, Pinot Bianco и Pinot Grigio. Процесот на производство се одвива според претпознатливиот Charmat метод.Резултатот е младо и возбудливо суво пенливо вино погодно за сите пригоди.

Се одликува со бледо жолта сламеста нијанса со зелени подтонови надополнета со нежни меурчиња. Аромите се интензивни, цветни и овошни тонови на багремов цвет и жолти јаболки. Вкусот е свеж,пријатен и хармоничен.

 

 

Дополнителни Информации

Сорта:

, , ,

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TERRA SERENA PROSECCO DOC TREVISO BRUT, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *