TIKVEŠ WINERY, CABERNET SAUVIGNON SPECIAL SELECTION 0.75l

425 ден

SKU: ТИКCABERNET SS Категории: , ,

Каберне Совињон е суво црвено вино со пурпурноцрвена боја, дискретна овошна арома со траги на зачин и мириси на вишна, малина и на суво грозје. Се одликува со полно тело, добро избалансирани танини и со карактеристично елегантна завршница. Се препорачува со црвено месо, како и со полномасни сирења.

Температура на служење 16-18°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, CABERNET SAUVIGNON SPECIAL SELECTION 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *