TIKVES CHATEAUX & DOMAINES, JOLIE BALADE RED, CHATEAU DE GOURDON

670.00 ден

Категории: ,

Црвеното вино Jolie Balade е купажа од сортите Grenache Noir, Syrah, Carignan, Cinsault и Mourvedre. Ова вино има темно-црвена боја на гранат. Се одликува со ароми на слатки зачини, ѕвездест анасон и црн пипер, придружени со виолетови цветни ноти и суптилен мирис на ликер од цреши. Елегантен и сочен вкус во кој доминираат црвени овошја, црна рибизла, придружени со слатки зачини, заокружени танини и долг финиш. Може да се консумира веднаш или во наредните 5 години. Се сервира на температура од 16 до 18°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја

Македонија

Локални Винарии

Tikvesh Chateaux & Domaines

Сорта

Carignan, Cinsault, Grenache Noir, Mourvedre, Сира

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVES CHATEAUX & DOMAINES, JOLIE BALADE RED, CHATEAU DE GOURDON”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *