CHÂTEAU DE GOURDON, TERRASSE AU SOLEIL, 0.75l

1.860 ден

SKU: ТИКВЕШ004 Категории: ,

Белото вино Terrasse au Soleil е 100% Grenache Blanc во најчиста форма, кое ферментира и шест месеци одлежува во специјални дабови буриња. Со својата интензивна боја на лимон и дефинирани цветни мирисни ноти и ароми на медени дињи, кора од лимон, лешник и даб, со право го оправдува своето име – „Сончева тераса“. Уште при првата голтка од ова вино, се чувствува богатство на минерали и вкусови од сочни круши и печени бадеми.

Температурата на сервирање се движи од 11 до 13°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÂTEAU DE GOURDON, TERRASSE AU SOLEIL, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *