CHÂTEAU DE GOURDON, TERRARSSE À L’OMBRE, 0.75l

1.860 ден

Идеално балансирана купажа меѓу Syrah (65%) зреено во нови француски дабови буриња и Grenache Noir (35%) одлежано во бетонски танкови.

Има уникатна темнопурпурна боја и нагласени ароми на шумско овошје, каде што доминираат капина и малина, дополнети со ноти на бибер, слатки ориентални зачини и ароматични билки.

На вкус се чувствува сладок корен и темјанушка, меки и нежни танини и префинетa долга завршница.

Се служи на температура 16-18 °C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÂTEAU DE GOURDON, TERRARSSE À L’OMBRE, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *