TIKVEŠ WINERY, TEMJANIKA SPECIAL SELECTION 0.75l

599 ден

SKU: ТИКTEMJANIKA SS Категории: ,

Суво бело вино со лимон-жолта боја, преплетена со зеленикави нијанси, цветни ароми со карактеристични мириси на темјанушка, ружа и мандарина. Виното е добро избалансирано и со необично деликатно тело. Идеално е во комбинација со варен зеленчук, свежи салати и зачинето свинско, а се служи на температура од 10°C до 12˚C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, TEMJANIKA SPECIAL SELECTION 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *