TUSSOCK JUMPER, BRUT RESERVA CAVA, 0.75L

750 ден

4 in stock

Категории: , ,

Роден за забава! Неговите гроздови зреат под жешкото шпанско сонце – совршено место да научиш да се забавуваш. Кога се совршено зрели, гроздовите создаваат раскошно вино кое се флашира. Од тука, виното заминува да се одмори, неколу месеци во визба. Со следење на строгите правила на традиционалниот метод, таму се создаваат совршените меурчиња.

Најдобро е да се сервира на температура од 12°C, како аперитиф, со сувомеснато, или со колачи и чоколада.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, BRUT RESERVA CAVA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *