TUSSOCK JUMPER, PROSECCO ROSÉ 2020, 0.75L

690 ден

Категории: , ,

Суво – Лесно тело – Освежително – Црвено овошје/Цитрус/Цвет – Aроматично – Glera/Pinot Noir – Veneto – Италија

Дегустацијски белешки:

Мирисливи ноти на диви јагоди, малини, црвена рибизла, цреша. Вибрантни ноти на бела праска, кајсија и цвет. Впечатокот на палетата е ароматичен и свеж, овошен

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, PROSECCO ROSÉ 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *