TUSSOCK JUMPER, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L

1.020 ден

Категории: ,

Суво – Средно тело – Освежително – Цитрус/Tропско/Вегетативно/Mинерално – Aроматично – Sauvignon Blanc – Marlborough – Нов Зеланд

Дегустацијски белешки:

Класичен пример на Sauvignon Blanc од Marlborough, Нов Зеланд. Цитрусни ноти, впечатливи ароми на диња и препознатливата зелена пиперка. Богато и интензивно на палета. Зрелоста на тропското овошје е одлично балансирана со сув, чист финиш

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *