TUSSOCK JUMPER, SWEET CAT 2018, 0.75L

680 ден


6 in stock

Категории: , ,

Полу-слатко – Лесно тело – Mеки танини – Зрело – Црвено овошје/Црно овошје – Merlot/Cabernet Sauvignon/Corvina – Veneto – Италија

Полу слатко, лесно вино кое изобилува со овошни ароми – јагода, малина, цреша. Меки танини, глатка и овошна завршница

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:
Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, SWEET CAT 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *