VENEC WINERY, CUVEE 56 RESERVE 2018, 0.75L

1.390 ден

SKU: VENEC56 Категории: ,

Cuvee 56 е темно црвено вино направено од мешање на сортите Вранец, Каберне Совињон и Мерло. Со 24 месеци стареење во нови француски дабови буриња, ова вино е полно тело, со кадифени танини, хармонична киселост и долг послевкус на струготини од темно чоколадо и свежо мелено какао.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, CUVEE 56 RESERVE 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *