VENEC WINERY, DISAN VALLEY PINOT GRIGIO 2021, 0.75L

499 ден

Категории: ,

Суво бело вино добиено од сортата Пино Гриџо од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Соколче. Се одликуват со сламесто бела боја со зелени нијанси. Изобилува со ароми на млади праски и зелени јаболка со дополнителни цитрусни ноти. Вкусот е полн со пријатна свежина, хармонична киселина, а послевкусот е долг со зачински поттонови на бел бибер.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, DISAN VALLEY PINOT GRIGIO 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *