VENEC WINERY, PROCUPEC SINGLE BLOCK 2020, 0.75L

599 ден

SKU: VENECPRO Категории: ,

Ова суво црвено вино се произведува од сортата Прокупец и го има во винаријата на 200 м надморска височина во селото Соколанче. Виното се карактеризира со интензивна виолетова боја и ароми на вишна и слива Mirabelle. Овошен е и елегантен со средно тело и припитомени танини.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, PROCUPEC SINGLE BLOCK 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *