VENEC WINERY, SHIRAZ SINGLE BLOCK 2019, 0.75L

540 ден

SKU: VENECSHI Категории: ,

Виното Шираз е суво црвено вино кое доаѓа од сопствените лозја на винаријата. Се карактеризира со интензивна темноцрвена боја и арома на темјанушки, капини и црвени бобинки. Вкусот е елегантен, со богати кадифени танини и долг зачинет вкус на сладок сладок и каранфилче.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, SHIRAZ SINGLE BLOCK 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *